Kivikatuste paigaldus

Kivikatus kestab kaua, on ilmastikukindel ning kauni välja nägemisega. Kivikatused näevad kõikjal maailmas enam-vähem sarnased välja, kuid ainult enam-vähem. Kivikatus on midagi rohkemat kui vaid kaunistus teie majale.

Tihti räägitakse katusest kui maja viiendast fassaadist. Ja nii see kindlasti ka on. Kuid tuleb tõdeda, et katuse ülesanded on pisut keerulisemad kui seda on tavalisel majaseinal. Vihmasadudele, tuultele ja lumele vastupidamine nõuab õigeid materjale.

  • Kivikatuse paigalduse hind sõltub peamiselt kasutatavatest kividest ja katuse keerukusest.
  • Kivikatuse paigaldamiseks peab katuse kalle olema vähemalt 10°, muidu tekib oht, et vesi pääseb katusekivide alla.
  • Paigaldame kõigi tootjate kive.

Küsi pakkumist

kivikatuse ehitusmaterjalid:

Savist katusekivid

Klassikaline katusekivi materjal mida ei mõjuta temperatuurimuutused. Savikivist katus, sobib hästi Eesti kliimasse, kus katusekivil tuleb talve jooksul mitmeid kordi läbi külmuda. Savikivist katust on lihtne hooldada, sest pinna tiheduse tõttu savikivi ei sammaldu. See ei pleegi ega kaota aja jooksul oma oranzikaspruuni värvi. Aja jooksul tekkiv paatina muudab savikivi vaid kaunimaks.

Eluiga: 150-300 aastat.
Eelised: Tugev, vastupidav, müravaba ja looduslik materjal. Talub suuri temperatuurimuutusi, ilma ja mikroorganismide ning kahjurite rünnakuid, vastupidav ultraviolettkiirgusele, 15-25% kergemad kui betoonist katusekivid.
Puudused: Kõige kallim katusekivi materjal, savikivi paisub valmistamise ajal kohati ebamääraselt

Betoonist katusekivid

Betoonist katusekivi on naturaalne ja looduslik materjal, mis on valmistatud tsemendist, liivast ja raudoksiidist. Betoonist katusekivid on alati mõõdult väga täpsed ja on saadaval paljudes erinevates värvides ning mitme erineva pinnakatte ning omadusega.
Valmistatud tsemendist, liivast ja raudoksiidist.

Eluiga: 70-130 aastat.
Eelised: Tugev, vastupidav, müravaba, ühtlase vormiga, betoonkivide hind ja paigaldus olevnevalt kivimudelist on savikivide paigaldusest lihtsam ja odavam.
Puudused: –

Katusekivide kujud (profiilid)

  • Lamedad katusekivid – lihtsaim tüüp, mis laotatakse regulaarsetes, kattuvates ridades.
  • Imbrex ja tegula – Vana-Rooma kumerdatud lamedate katusekivide muster, mis moodustab ehitise katusel vihmaveekanali.
  • Rooma kivid – keskelt lamedad, nõgusa kurviga ühest otsast ja kumera kurviga teisest võimaldamaks lukustamist.
  • Laineline katusekivi – katusekivi, millel on S-kujuline profiil, mis võimaldab lukustada kõrvuti asuvaid kive. Selle tulemusena moodustub harjakujuline muster, mis meenutab ülesküntud põldu.
  • Tünnkivid – poolsilindrilised kivid, mis on laotud vahelduvates nõgusates ja kumerate kivide veergudes.
  • Omavahel hambuvad katusekivid – laineliste kividega sarnade külje- ja ülempoolse blokeeringuga parendamaks kaitset vee ja tuule vastu.
  • Harjakivid – kaarjas katusekivi, mis asetseb katuseharjal mõlema katuseviilu kivide peal.

Rohkem infot kivikatuste ja materjalide kohta:

Monier
Monier toodab suure hulga erinevaid betoonist ja savist katusekive. Tootevalikust leiate nii eksklusiivsed glasuuritud katusekivid kui ka hinnasõbralikud betoonist katusekivid. Lisaks lisavarustus: katuse aluskatted, ventilatsioonitarvikud, kinnitusvahendid, tihendusmaterjalid ning katuse turvavarustus.

Benders
Iga kuues Rootsi kodu kümnest on kasutanud oma maja juures Bendersi betoonkive. Bendersi katusekivid on saadaval nelja vormina ning laia värvi- ja viimistluse valikuga.

Mõned näited meie poolt ehitatud kivikatustest: